Miasto Bydgoszcz od wieków stanowi jedno z piękniejszych architektonicznie miast w Polsce. Charakterystyczne dla tego miasta są przede wszystkim piękne kamienice, sięgające czasów średniowiecza, jednak z przeważającą ilością budynków w stylu klasycznym. Fakt ten można uargumentować tym, że bez względu na okresy historyczne w Polsce – czasy przed zaborami oraz czasy zaborów – bydgoskie ulice wsławiły się w kanon architektonicznego piękna, które zachwyci zarówno koneserów, jak i szarych przechodniów.

Do najbardziej charakterystycznych ulic w Bydgoszczy należy najdłuższa ulica w mieście – ulica Długa. Spacerując tą ulicą możemy natknąć się na perełki architektury oddającymi setki lat tradycji oraz przemian, jakie dotykały budownictwa oraz stylów używanych do projektowania budynków oraz ich wnętrz, co również wytwarza niesamowity historyczny kontrast gotowy przykuć uwagę każdego. Kulturalna wartość Bydgoszczy jest więc nieoceniona, a sama w sobie stanowi wielką inspiracje dla projektantów, architektów czy dekoratorów wnętrz. 

Projektowanie i aranżacja luksusowych wnętrz.

Projektowanie i aranżacja luksusowych wnętrz.

O ile każda epoka historyczna charakteryzowała się różnymi technikami oraz patentami na tworzenie wystrojów wnętrz, o tyle stylowe meble antyki w Bydgoszczy to dosłownie designerskie połączenie klasycznego, monumentalnego stylu z tchnieniem nowoczesności – przede wszystkim praktyczności – co doskonale widać po nowoczesnym mieście pełnym kolebki architektonicznej kultury, sięgającej czasów „drewnianego” średniowiecza.

Aż dziw bierze, gdyby zastanowić się nad faktem, iż król Kazimierz Odnowiciel zostawił Polskę murowaną. W przypadku bydgoskich ulic antyczne kamienice skazane były na modernizację – przede wszystkim na poziomie piwnicznym – co doprowadziło do niejakiego wyparcia starożytnych, drewnianych konstrukcji.

Styl mebli z Bydgoszczy

Całe szczęście, że struktury kamienne nie dotknęły wnętrz budynków, a tym samym mebli, które w czasach przeszłych – mimo niesamowitej masywnej konstrukcji wynikającej z bardzo ciężkich elementów drewnianych używanych przy budowie mebli – charakteryzowały się niesamowicie lekkim stylem wykonania, często przeplatane wyjątkowo wyrafinowaną sztuką wzornictwa, co czyniło je ponadczasowymi i oryginalnymi – obie te cechy coraz rzadziej możemy spotkać we współczesnym świecie, gdzie sieciowe sklepy meblowe oferują szerokie spektrum ofert, jednakże oparte na seryjnie produkowanych meblach z niekoniecznie „porządnego” materiału.

Z tego tytułu bydgoska infrastruktura wnętrz stanowi bardzo mocną inspiracje dla współczesnych twórców oryginalnych, wyjątkowych mebli, które w swojej nowożytnej praktyczności łączą się z niepodważalnie klasycznym i ponadczasowym stylem designerskim, co gwarantuje potencjalnemu nabywcy unikatowość – tak bardzo porządną w świecie pełnym duplikatów o niekoniecznie sprawdzonej jakości. Bez wątpienia najbardziej cenionym typem mebli na świecie są meble włoskie.

Meble włoskie i ich wyjątkowe wzornictwo

Nie chodzi tu oczywiście o kraj pochodzenia – mimo, że wiele osób kojarzy meble włoskie stricte z Italią – a o włoski styl i szyk, którym ociekają starannie wykonane meble, z odpowiednio dobranych materiałów (z naciskiem na wyjątkowej jakości drewno, odpowiednie środki do konserwacji, co zapewni trwałość na wiele lat użytkowania oraz wzornictwo – charakterystyczne dla wyjątkowych mebli utrzymanych w klasycznej konwencji).

Meble inspirowane Bydgoszczą

Niesieni falą bydgoskiej architektury, pełnej wyjątkowości i ponadczasowej aury, często sami skłaniamy się do nabycia mebli podobnych, bądź niemal identycznych jak te, które możemy dostrzec w wiekowych wnętrzach pięknych kamienic usytuowanych przy bydgoskich ulicach. Oczywistym jest, że w dobie internetu źródeł pozyskania stylowych mebli włoskich jest nieokiełznanie wiele.

Czym jednak kierować się przy wyborze projektanta, a czym przy wyborze producenta takich mebli? Gdzie szukać pomocy, gdy wyszukiwarki internetowe są zasypane ofertami dużych firm, których szeroko świadczone usługi nie wiążą się z w pełni indywidualną wizją na stworzenie mebli w stylu antycznym? Powszechnie wiadomo, że najczystsza woda bije zawsze u źródła – tej samej zasady powinniśmy trzymać się, poszukując producenta wyjątkowych mebli włoskich na zamówienie.

Przeszukując bydgoskie areały biznesowe nie sposób nie natknąć się na firmę Bohema Design. Myślisz antyczny styl wykonania – mówisz Bydgoszcz. Czego jednak wymagać od producentów antycznych mebli włoskich na zamówienie? Gdzie szukać inspiracji, gdy nie jesteśmy do końca przekonani co do kroju, bądź materiału, z którego owe meble mają zostać wykonane?

Projektowanie mebli stylowych

Oczywistym jest, że ten temat powinniśmy zostawić specjalistom, gotowym dopasować wszystkie czynniki do narzuconych potrzeb, następnie zając się zaprojektowaniem mebli, a na samym końcu – po zatwierdzeniu projektu przez klienta – wykonaniem, które wiąże się ze skonfrontowaniem wizjonerskiego podejścia do projektowania mebli oraz profesjonalnej stolarskiej smykałki, która stanowi niezbędnik do profesjonalnego i ponadczasowego wykonania mebli – szczególnie, jeśli mamy na myśli konserwatywny styl włoski, który nie akceptuje uchybień na rzecz ograniczenia kosztów czy czasu potrzebnego do ich jak najlepszego wykonania.

Stylowe meble i Bydgoszcz. To skojarzenie nasuwa się niemal samo, po odbyciu krótkiego spaceru ponadczasowymi ulicami tego – jakby nie było – dużego miasta. Co jest wyznacznikiem odróżniającym meble stylowe, od tych mniej stylowych? Bez wątpienia świeżość pomysłów wdrażanych do produkcji mebli. W dzisiejszych czasach bardzo łatwo natknąć się na te same, wyświechtane idee powielane z minuty na minuty w wielkich fabrykach. Świeżość pomysłów gwarantuje przede wszystkim nowoczesne połączenie praktyczności i gustu z niepodważalnie skutecznymi technikami i metodami stosowanymi w branży meblarskiej od wieków.

Wyjątkowe meble na zamówienie muszą charakteryzować się wykonaniem zgodnym z założeniem klienta, jednak w kwestii designerskiego projektowania warto skonsultować się z prawdziwym specjalistą, który jest w stanie ocenić wizję klienta, sprostować ją wedle możliwości oraz przede wszystkim kosztów, a na końcu dopasować do projektu, co stanowi moment kulminacyjny – powszechnie wiadomo, że odpowiednia wizja, tj. zaprojektowanie mebli bez pominięcia najmniejszych szczegółów pozytywnie odbije się na namacalnym efekcie końcowym, który stanowi swoisty wyznacznik satysfakcji z usługi.

Bohema Meble to przede wszystkim wykonywane nowoczesne meble włoskie, cieszące się niepodważalną opinią, ale również odnowione meble antyczne, cechujące się swoją niesamowitą wartością historyczną, a przede wszystkim niesamowicie trwałym wykonaniem, zaimpregnowanym przy użyciu najnowocześniejszych technik konserwacyjnych, co czyni antyczne meble niemalże nowymi.

Szeroki wachlarz usług – od odnowionych mebli antycznych po stylowe, nowoczesne meble włoskie projektowane na zamówienie klienta w designerskim stylu gwarantującym unikatowość – stanowi największy atut bydgoskiej firmy Bohema Design. Dodatkową zaletą firmy jest ewentualna możliwość profesjonalnego zaprojektowania wnętrza pokoju lub całego domu, co w przypadku klientów dążących do urządzenia swojego domu ex nihilo stanowi połączeniu dwóch, jakże ważnych dla domu kwestii, ograniczając działania samych zainteresowanych do zera – nie licząc przedstawienia swojej wizji i oceny efektów końcowych.

Meble antyczne – ponadczasowa wyjątkowość

Meble antyczne stanowią łakomy kąsek dla koneserów, a ilość prawdziwych perełek wystroju wnętrz z roku na rok stopniowo maleje, co wynika z bardzo dużego popytu na wyjątkowego, ponadczasowe meble. Nic dziwnego, że zainteresowanie w okół odnowionych mebli antycznych stale rośnie – charakterystyczne dla czasów przeszłych masywne meble wykonane z ciężkiego materiału drewnianego stanowią gratkę nie tylko dla kolekcjonerów, ale również dla pospolitych zjadaczy chleba. Meble włoski – Bydgoszcz. To skojarzenie powinno nasuwać nam się za każdym razem, gdy zwiedzamy sklepy meblowe lub suniemy wzdłuż linii Wisły palcem po mapie.

Z pomocą dla kreatywnych wnętrz przychodzi bydgoska firma Bohema Design. Poza działalnością opiewającą na projektowanie wnętrz marka Bohema Design tworzy designerskie meble włoskie.

Profesjonalizm kluczem do sukcesu

Pragnąc wyjątkowych mebli bez wątpienia należy udać się do profesjonalnego projektanta, który poza dokładnym dopasowaniem projektu do naszych potrzeb zatroszczy się o rzetelne wykonanie oraz konserwacje wyrobu drewnianego w postaci szafy, komody czy zwyczajnej półki.

Bez względu na uwarunkowanie potrzeb – czy są to meble antyczne, czy stylowe, nowoczesne meble włoskie – tylko indywidualne, wyspecjalizowane czynności są w stanie zagwarantować ponadczasowy i unikalny efekt, który na wiele lat stanowił będzie wizytówkę urządzanego pomieszczenia.

Oddając kwestie mebli prawdziwym profesjonalistom nie musimy martwić się o żadne sprawy poboczne, związane z projektowaniem oraz wykonaniem mebli, poza efektem końcowym, który – co definiuje indywidualne, spersonalizowane podejście – przy odpowiednim zaplanowaniu czynności i ich rzetelnym wykonaniu teoretycznie nie może nas zaskoczyć, jednak w praktyce może zaskoczyć nie tylko nas samych, ale i samego producenta mebli – to bez wątpienia wyznacznik wyższości indywidualnego zlecenia opartego na skrupulatnym tworzeniu od początku do końca, względem szybkich zakupów w sklepach meblowych, gdzie produkt widzimy i nabywamy od razu, jednak z czasem często na drodze do satysfakcji pojawiają się nieoczekiwane problemy.