Ponadczasowy, elegancki, tajemniczy i wysublimowany, tak określiłabym ten styl w aranżacji i projektowaniu wnętrz. Zdobywa on na nowo coraz większe rzesze zwolenników, co świadczy o jego aktualności w trendach designu. Spotkać można jednak osoby zupełnie nie tolerujące owego stylu, z racji wymagań jakie za sobą niesie. Dyscyplina i przekonanie we prowadzania go do charakteru wnętrza to wymagana podstawa działań koniecznych dla Art Deco. Określenie typu „przypadkowy” należy zdecydowanie wykluczyć. Wytrwale dążąc do zamierzonych efektów oraz podporządkowując się rygorystycznym kanonom wyznaczającym ten styl możemy osiągnąć wrażenie o jakim nawet nie śnili najwięksi sceptycy.

Należy pamiętać, że Art Deco to sztuka robienia niepowtarzalnego wrażenia w aranżacji i projektowaniu domów, apartamentów i przestrzeni życia.

Siła detali

DETALE STYLU ART DECO.

DETALE STYLU ART DECO.

Konieczność dopracowania najmniejszych szczegółów zarównano w wykończeniu: mebli, ramach luster, abażurach czy ornamentach na tapetach i tkaninach ozdabiających wnętrza procentuje efektem końcowym. Pamiętano o tym już w czasach Secesji stylu Art Deco obfitującej w motywy roślinne. Tutaj, żaden element nie może być dziełem przypadku. Wszystkie najdrobniejsze elementy, począwszy od balustrad, po parawany, zastawę obiadową i sztućce powinny emanować stylem Art Deco. Ta dokładna i szczegółowa konsekwencja pozwoli cieszyć się elegancją i szykiem przez długi czas.

Kolorystyka wnętrz

Klasyka i elegancja kojarzy się głównie z bielą w połączaniu z czernią. Ma to swoje zastosowanie również dla stylu Art Deco. Popularnie stosuje się owy duet kolorystyczny dla posadzek podług. Luksus w ten styl wnoszą pozłacane wykończenia mebli, dekoracyjne drobiazgi i rodzinne pamiątki. Inne kolory odzwierciedlające styl Art Deco to granat, głęboka czerwień oraz szmaragdowa zieleń.

Coraz częściej sami próbujemy stworzyć własną przestrzeń, co świadczy o dużym zasobie kreatywności. Jednak jeśli mamy pragnienie posiadania prawdziwie wystylizowanego i cudownie zaaranżowanego wnętrza, to należy zaufać profesjonalistom. Doświadczenie, pasja i zaangażowanie cechuje projektantów i architektów Bohema Design z Bydgoszczy. To pracownia stworzona przez ludzi, którzy specjalnie dla Ciebie, w sposób indywidualny i dopasowany do twojej osobowości oraz charakteru wykreują wnętrze nie tylko w stylu Art Deco.